סקר סיכונים אבטחת מידע: מהם יתרונות הערכת סיכונים ביטחוניים?

שיטות אבטחת סייבר מתמקדות בהערכת סיכוני אבטחה והגנה על ארגונים מפני פולשים, תוקפים ופושע סייבר. חלק ניכר מהתהליכים העסקיים נשען במידה רבה על טכנולוגיות האינטרנט. לכן סייבר ואבטחת מידע היא פרקטיקה חשובה מאוד לכל הארגונים.

אבטחת מידע היא חלק חיוני באבטחת סייבר, וזהו נושא שאסור להתעלם ממנו. מאמר זה מסביר מה זה סקר סיכונים אבטחת מידע, ואיך הוא יכול להועיל באופן משמעותי לארגונים.

מה זה סקר סיכונים אבטחת מידע?

סקר סיכונים אבטחת מידע הוא חלק חשוב משיטות אבטחת מידע וסייבר. כפי שהמונח מרמז, זהו תחום של הערכת סיכוני אבטחה, כולל איתור והפגת סיכוני האבטחה שמאיימים על ארגונים.

מטרת הערכת סיכוני אבטחה היא למדוד את מאפייני האבטחה הקיימים בארגונים, לבדוק האם הארגון מציית לדרישות האבטחה במסגרות התעשייה, ולהציע פתרונות סייבר ואבטחת מידע מותאמים אישית.

איך מתבצעת הערכת אבטחת מידע?

כשזה מגיע לתחום אבטחת מידע, קבוצת טלדור מציעה ללקוחות שלוש פלטפורמות שירותים מקצועיים עיקריים שכוללים:

סקר אבטחת מידע תפעולי

סקירה מעשית ותפעולית שמתבצעת על ידי מומחי IT שמועסקים אצלנו, כולל בחינת כל ההיבטים של אבטחת המידע בארגונים, מתחנות משתמשים והתקני מובייל, ועד מערכות Data Center מורכבות. שירות הערכת סיכוני אבטחת מידע שמתבצע על ידי המומחים שלנו כולל:

 • סקירת מערכות הגנה על נתונים;
 • סקירת תשתיות הגנה רשתיות;
 • סקירת סביבות VoIP;
 • סקירת מערכות זיהוי ואימות משתמשים;
 • סקירת מדיניות הקשחה;
 • וסקירת סביבת המשתמשים.

עם סיום התהליך, הצוותים שלנו מפיקים דוח תפעולי ממוקד שמציג את המסקנות וההמלצות שעולות מהבדיקה, ושמאפשר למנהלי ה-IT בארגונים לטפל בבעיות האבטחה שהתגלו, בעצמם או עם הליווי והתמיכה של מחלקת השירות המקצועי שלנו.

סקר סיכונים אבטחת מידע

סקר תפעולי

DB Security. שירות התאמת עולם ה-Data Base לאתגרים שקיימים בעולמות אבטחת המידע. השירות זמין על ידי DBA מומחים של טלדור, לצד פיקוח על אופן ההטמעה והניהול של שרתי ה-SL בארגון, מנקודת מבט של אבטחת מידע.

סקר סיכונים אבטחת מידע כולל סקירת מערכות SQL כדי לאתר נקודות תורפה; פיקוח וניטור על רמת אבטחת שרתי ה-DB בארגון, ובדיקת שילוב מערכות הגנה ייעודיות לסביבת הלקוח. עם סיום התהליך, הצוותים שלנו מפיקים דוח תפעולי שמפרט את הנקודות הבעייתיות שהתגלו, עם המלצות לשיפור.

הדרכות בתחום אבטחת מידע

קבוצת טלדור מקיימת סדנאות מעשיות לעובדים בארגונים, במהלכן ניתן להמחיש בגישה ישימה וברורה את האיומים והסכנות הטמונים ברשת, לצד כלים וידע להתמודד עם בעיות אפשריות. הסדנאות הורכבו מתוך הבנת חשיבות הגורם האנושי בתהליכי אבחת המידע, וככלי משלים למערכות אבטחת המידע הטכנולוגיות.

ההדרכות שלנו כוללות דיונים בנושאים כמו:

 • חשיבות התרומה של העובדים לנושא אבטחת מידע;
 • שיטות הונאה נפוצות;
 • הצגת מקרים ותגובות להם;
 • נקודות תורפה אנושיות וטכנולוגיות עם כלים להתמודדות.

המטרה בקיום הסדנאות היא להעלות את רמת מודעות העובדים להשפעה שיש להם על אבטחת המידע בארגון, עם רכישת כלים שמאפשרים להתמודד עם אתגרי אבטחת מידע באופן מעשי ומיידי.

איך מתבצע סקר אבטחת מידע ולמה זה חשוב?

לארגונים יש סיבות רבות לנקוט בגישה פרואקטיבית חוזרת ונשנית לטיפול בבעיות סייבר ואבטחת מידע. דרישות משפטיות שמטרתן להגן על נתונים רגישים או אישים, כמו גם דרישות אבטחה ציבוריות כלליות, יוצרות ציפיות מחברות בכל הגדלים להקדיש את מלוא תשומת הלב וההעדפות לסיכוני אבטחת המידע. 

סקר אבטחת מידע יכול להשתנות מבחינת השיטה, הקפדנות וההיקף, אבל מטרת הליבה תמיד זהה: לזהות ולכמת את הסיכונים לנכסי המידע בארגונים. מידע זה משמש לקביעת השיטה הטובה ביותר למתן סיכונים אלה ולשמר ביעילות את משימת הארגון. כמה תחומים של ביצוע סקר אבטחת מידע ארגוני כוללים:

הצדקת עלויות

הגברת האבטחה כוללת ברוב המקרים הוצאה נוספת. מכיוון שפעילות זו אינה מייצרת הכנסה שניתנת לזיהוי בקלות, לארגונים קשה בדרך כלל להצדיק את ההוצאה. 

תהליך סקר אבטחת מידע יעיל מחנך מנהלי עסקים מרכזיים לגבי הסיכונים הקריטיים ביותר שקשורים לשימוש בטכנולוגיה, ומספק הצדקה אוטומטית וישירה להשקעות באבטחה.

תפקוד יעיל

סקר סיכונים אבטחת מידע בארגונים משפר את התפוקה של פעולות IT, אבטחה וביקורת. באמצעות נקיטה בצעדים למסד הסקירה, יצירת מבנה סקירה, איסוף ידע אבטחה בתוך בסיס הידע של המערכת, ויישום תכונות ניתוח עצמי, הערכת הסיכונים מגבירה את התפוקה.

פריצת מחסומים

כדי להיות יעילים ביותר, הנהלת הארגון וצוות ה-IT נדרשים לטפל בסוגיות האבטחה בשיתוף פעולה עם המומחים של טלדור. 

הנהלת הארגון אחראית לקבל החלטות שמתייחסות לרמת האבטחה המתאימה לארגון, וצוות ה-IT אחראי לקבלת החלטות שנוגעות ליישם דרישות האבטחה הספציפיות למערכות, יישומים, נתונים ובקרות.

תקשורת מתקדמת

באמצעות רכישת מידע ממספר חלקים בארגון בנוגע לאיומי סייבר, סקר סיכונים אבטחת מידע מגביר את התקשורת ומזרז את קבלת ההחלטות.

מהם היתרונות של סקר סיכונים אבטחת מידע?

סקר סיכונים אבטחת מידע הוא החלק האינטגרלי של סייבר ואבטחת מידע, כך שהערכת סיכוני אבטחה מציעה יתרונות רבים שכוללים:

פתרונות מתקדמים בתחום הגנה רשתית

חברת טלדור מספקת פתרונות שמורכבים ממערכות שמוטמעות בסביבות מגוונות ברשת, שהתפקיד שלהן הוא לנטר את תעבורת הרשת ולאכוף את מדיניות אבטחת הידע של הארגון.

אבטחת תשתיות

הפתרונות המקיפים שלנו כוללים גם מערכות אבטחת מידע משלימות לעולמות תוכן שונים, עם ניתוח המידע ושליחת התראות למנהלי רשתות במקרים של סיכונים או איתור סטייה.

שירות ניהול רשתות אבטחת מידע שאנחנו מספקים כולל גם הגנה מתקדמת למערכות סיסטם, והגנה על בסיסי נתונים ותשתיות וירטואליות מגוונות.

סיוע בזיהוי נקודות תורפה

באמצעות הערכת סיכוני אבטחה, ניתן לראות אילו חלקים באמצעי האבטחה בארגונים חלשים יחסית, באילו חלקים במערכת ניתן למקד את התוקפים, או מהם איומי האבטחה שמסכנים ארגונים. כתוצאה מכך, ניתן לפתור נקודות תורפה כאלה ולשפר את אבטחת הסייבר בארגונים.

אפשרות לבדוק את בקרות האבטחה

באמצעות סקר סיכונים אבחת מידע, ניתן לראות עד כמה בקרות האבטחה בארגונים יעילות, ואיך ניתן לשדרג אותן. מה שחשוב לא פחות זה שניתן לנקוט באמצעי מניעה על מנת להגביר את יעילות בקרות האבטחה.

מהם נהלי אבטחת מידע בארגונים?

סקר סיכונים אבטחת מידע בארגונים ותהליכי ניהול סיכונים ארגוניים מהווים את לב המסגרת לאבטחת מידע. אלה התהליכים שקובעים נהלי אבטחת מידע בארגונים, עם כללים והנחיות של מדיניות האבטחה תוך הפיכת היעדים של מסגרת אבטחת מידע לתוכניות ספציפיות ליישום בקרות ומנגנונים מרכזיים שמפחיתים את האיומים ונקודות התורפה.

המומחים של טלדור מעריכים כל חלק מתשתית הטכנולוגיה לפי פרופיל הסיכון. מתוך הערכה זו, מתקבלות החלטות להקצות באופן יעיל את הזמן והכסף של הארגון להשגת מדיניות האבטחה הכוללת המתאימה ביותר. 

תהליך ביצוע סקר אבטחת מידע כזה יכול להיות מורכב למדי והצוותים שלנו לוקחים בחשבון השפעות משניות ואחרות של פעולה, או חוסר פעולה, במהלך ההחלטה לגבי האופן בו יש לטפל באבטחה עבור משאבי ה-IT השונים.

בשורה התחתונה, כמה שיקולים שחשוב להפנים על סקר סיכונים אבטחת מידע

מסגרת מקצועית לאבחת מידע חשובה מכיוון שהיא מספקת מפת דרכים ליישם, הערכה ושיפור נוהלי אבטחת המידע. כאשר ארגון מיישם את המסגר המומלצת על ידי המומחים של טלדור, הוא יכול לבטא מטרות ולהניע בעלות עליהם, להעריך את אבטחת המידע לאורך זמן ולקבוע את הצורך באמצעים נוספים.

באופן פרטני, סקר סיכוני סייבר בארגונים מיועד להתאים לתרחישים הבאים, שיכולים להיות ספציפיים לכל ארגון:

 • שיטה להבטיח שסיכוני האבטחה מנוהלים היטב.
 • מסגרת תהליכית ליישם וניהול בקרות כדי להבטיח שיעדי האבטחה הספציפיים של ארגון מתקיימים.
 • הגדרת תהליכי ניהול אבטחת מידע חדשים.
 • הנחיות להנהלה לקביעת הסטטוס של פעילויות ניהול אבטחת מידע.
 • שימוש בביקורת פנימית וחיצונית לקביעת מידת הציות למדיניות, להוראות ולתקנים שאומצו על ידי הארגון.
 • תמיכה באמצעות הדרכה וליווי להנהלה ולעובדים בתחום סייבר ואבטחת מידע.

הנקודה היא שארגונים זקוקים לבסיס איתן למסגרת אבטחת המידע שלהם, כי הסיכונים ונקודות התורפה משתנים עם הזמן וחשוב שאנשי המקצוע המומחים בתחום יהיו זמינים לייעץ, לפקח וליישם פתרונות אבטחת מידע מתקדמים.

 

חזרה לחדר החדשות